Gdzie stosuje się środki dezynfekujące?

Robienie zakupów

Kup środki dezynfekujące na verdeavis.pl

Profesjonalne środki dezynfekujące pozwalają zachować czystość przeróżnych powierzchni. Jak działają i gdzie są stosowane? Dlaczego należy się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – zawartość i działanie

Spotykane na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu odkażanie oraz mycie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników mogących przenosić zakażenia krzyżowe lub mieć inne negatywne działanie na organizm człowieka. Specjalistyczne preparaty są uzupełnione o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W skład środków odkażających na ogół wchodzi alkohol, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, chlor, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, poliaminy, a także sporo innych komponentów. Do najczęściej używanych środków należą płyny w sprayu, żele, chusteczki do dezynfekcji oraz oleje (np. do instrumentów chirurgicznych).

Środki do dezynfekcji – zastosowanie

Środki odkażające wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach medycznych, gastronomicznych, laboratoriach czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania blatów, toalet, urządzeń sanitarnych, podłóg, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu krajalnic, sztućców, maszynek do mięsa, blenderów oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dobranie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność szczególnie w przypadku nawierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]