Dobierz rolety do każdego okna – rolety na zamówienie

Branża budowlana Robienie zakupów

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przyzwyczailiśmy się do zasłaniania okien. Tak dbamy o naszą prywatność, ale również pozwala to decydować o ilości światła wpadających do pomieszczeń. Tradycyjnie do zasłaniania okien korzystamy z firanek i zasłon, jednak w ostatnich kilkunastu latach decydujemy się na wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rolety wewnętrzne są dostępne w sklepach internetowych?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest bogaty wybór różnych typów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych czy okiennych. W wielu z nich kupimy również wszelkie niezbędne dodatki, takie jak wsporniki ścienne i sufitowe, rozety, kółka z żabkami oraz karnisze metalowe. W jednym sklepie będziemy mogli skompletować pełen zestaw niezbędny do założenia rolet. A to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby kupować z głową. Na przykład, rolety rzymskie ładnie prezentują się na niewielkich oknach, ale nie poleca się ich alergikom. Na takich roletach dość łatwo zbierają się drobinki kurzu, gdyż wykonywane są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do regulacji dopływu światła do pokoju posłużą rolety dzień-noc. Sprawdzą się prawie we wszystkich pomieszczeniach: w salonie, pokoju dziecięcym, biurze, a także w łazience. Te rolety mają naprzemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przechodzić. Co ważne, regulacja ma miejsce bez konieczności opuszczania i podnoszenia rolet! Natomiast popularne rolety zaciemniające dają całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z materiału nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające sprawdzą się szczególnie w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – jak zamawiać

Okna nie zawsze mają standardowe rozmiary i okazać się może, że rolety w rozmiarach oferowanych przez producenta nie będą pasować. W takim przypadku pozostaje nam wykonać rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, by właściwie zmierzyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojego zadania, poza tym będą prezentować się niechlujnie. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistę.