Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?

Robienie zakupów Urządzanie mieszkania

Stolik kawowy powinien być estetyczny w użytkowaniu oraz funkcjonalny. Wypada także mieć na uwadze, że jest to ciekawy detal wystroju mieszkania. W zależności od naszych potrzeb możemy przebierać wśród licznych modeli stolików. Jaki jednakże będzie najlepszy?

Jak znaleźć najlepszy stolik kawowy do salonu?

W trakcie zakupów stolika trzeba rozważyć kilka kwestii. Czy na co dzień pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? Czy podczas picia kawy lubimy poczytać książki lub gazetę? W jakim stylu utrzymana jest przestrzeń domu? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc nam w dopasowaniu stolika do indywidualnych wymogów.

Rodzaje stolików kawowych

Dla osób, które lubią optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim stolikiem możemy nie tylko maksymalnie zaplanować niedużą powierzchnię wnętrza, ale także bez wysiłku zadbać o jego porządek. Można przemyśleć także zakup stolika ze zdejmowanym blatem.

W przypadku małej powierzchni do zagospodarowania, można zastanowić się nad kupnem stolika z okrągłym blatem, który zapełni mniej miejsca niż te kwadratowe. Oryginalne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w formie tacy, które są nie tylko wygodne, ale i pięknie się prezentują.

Powodzeniem cieszą się też stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, aby wsuwać je pod siebie. Dodatkowo stoliki o kształcie hexagonu można bez ograniczeń układać z dowolną liczbą części. Natomiast osobom, które lubią pijać kawę w dużym towarzystwie, rekomenduje się ławy albo stoliki z opcją rozłożenia.

Praktyczne porady

1. Stolik z kolistym blatem będzie idealnym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt.
2. Jeśli cenimy sobie ekologię, to warto zastanowić się nad stolikiem z powtórnie przetworzonych materiałów, np. wyprodukowanym z europalet. Niestandardową alternatywą jest używanie drewnianego pieńka czy zabytkowego kufra jako kawowego stolika.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na poziomu siedziska, a więc ok. 50 centymetrów. Jeżeli zamierzamy postawić go z boku sofy, to dla komfortu użytkownika musi sięgać do wysokości podłokietnika.