Czy kombinezon motocyklowy zwiększa bezpieczeństwo jazdy?

Robienie zakupów Sport i rekreacja Tematyka motoryzacyjna

Dowiedz się, gdzie kupić kombinezon motocyklowy.

Jazda na jednośladzie wiąże się nie tylko z określonym niebezpieczeństwem, ale nierzadko również z odczuwaniem niewielkiego braku komfortu. By zredukować negatywne oddziaływanie poniektórych czynników na radość z jazdy, konieczne jest wyposażenie się w adekwatny ubiór. Specjalne spodnie wraz z kurtką bądź kombinezon na motor zablokują odczuwanie pędu powietrza, jak również w razie ewentualnego wypadku znacznie zredukują prawdopodobieństwo doznania przeróżnego typu urazów. Tak niemniej jednak będzie jedynie w przypadku, jeśli kupimy dobry ich model. Co warto więc zakładać? Co będzie najodpowiedniejszym rozwiązaniem – wersja jedno- czy może dwuczęściowa? Na jaki materiał się zdecydować? Na te pytania odpowiemy w tym wpisie.

Kombinezon na motocykl jedno- czy dwuczęściowy. Który lepszy?

Kombinezony na motor jednoczęściowe preferują przeważnie uczestniczący w wyścigach profesjonalni motocykliści, oraz osoby sporadycznie pokonujące dalekie trasy bez długich postojów. Gwarantują one najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas „położenia” maszyny. Niestety łączy się to z obniżeniem wygody ich zakładania, ale i przemieszczania się w nim na co dzień, np. ciężko w nim odwiedzać toaletę, co bywa bardzo kłopotliwe. Tym samym motocykliści, nie jeżdżący na torze sportowym, zdecydowanie powinni kupić dwuczęściowy kombinezon na motocykl. Zapewnia on odpowiednią w większości przypadków protekcję, a przy tym swobodniej się go zakłada i zdejmuje.

Kombinezon motocyklowy – ze skóry czy odpowiednie tekstylia

Krój kombinezonu na motocykl to natomiast nie wszystko, co warto wziąć pod uwagę kupując jeden z nich. Jednakowo istotny jest materiał, z którego jest on wyprodukowany. Tu można wybierać przede wszystkim odpowiednie materiały tekstylne i skórę. Kombinezony skórzane dają mają względnie mały potencjał wentylacji, ale doskonale chronią w takcie upadku. Trzeba jednak zaakcentować, iż wiele tekstyliów – na przykład kevlar – pod tym względem sprawdzają się jednakowo dobrze, a jednocześnie są znacznie bardziej przewiewne.

Nasze dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]