Co warto wiedzieć o panelach dachowych na rąbek?

Branża budowlana Robienie zakupów

Nie szukaj już więcej! Tu znajdziesz panele dachowe.

Blachy na rąbek to coraz częściej wykorzystywany rodzaj pokrycia dachowego. Jakie właściwości różnią ją od innych materiałów wykończeniowych? Czemu warto w nie zainwestować? Przedstawiamy blachy na rąbek stojący i możliwości ich użycia.

Blachy na rąbek stojący – trwałość i piękny wygląd

Panele dachowe na rąbek zdobywają coraz większe grono entuzjastów, gdyż znakomicie godzą ergonomiczność z zaletami estetycznymi. Bardzo dobrze prezentującą się i odporną na uszkodzenia blachę na rąbek wykorzystuje się zarówno w przypadku obiektów budowlanych, w których konieczna jest wymiana pokrycia dachowego, jak i współczesnych budowlach. Ten materiał wykończeniowy może być zastosowany na dachach płaskich i dwuspadowych, a także tam, gdzie więźba jest złożona. Blachy na rąbek są dostarczane na plac budowy w formie niezbyt wielkich arkuszy. Charakteryzują się nieskomplikowanym i zarazem błyskawicznym montażem. Takie pokrycie dachowe idealnie pasuje do rozmaitych stylów architektonicznych (na przykład do stylu minimalistycznego lub dworkowego), a przy tym jest niepodatne na rdzę oraz trwałe.

Blachy na rąbek – alternatywa dla standardowych dachówek betonowych

Blacha na rąbek przewyższa tradycyjne rozwiązania pod kątem zastosowanej technologii oraz wytrzymałości. Panele dachowe są wytwarzane z grubej blachy pokrytej dodatkową warstwą, która zapewnia osłonę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, jak np. deszcz i śnieg bądź promieniowanie słoneczne. Blacha na rąbek stojący jest sprzedawana w kilku wariantach, co pozwala na dopasowanie jej do niecodziennej wizji architekta. Nowoczesne pokrycia dachowe mają również wpływ na minimalizację kosztów związanych z budową – zdecydowanie ograniczają ilość odpadów, nawet w przypadku dachów wielopołaciowych. Decydując się na użycie paneli dachowych na rąbek, warto nabyć ten materiał wprost w sklepach budowlanych.

Nasze dane:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08