bryczesy, bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy do jazdy konnej – charakterystyka

Robienie zakupów Sport i rekreacja

Jazda konna wymaga nie tylko sporych wyrzeczeń, godzin pracy i ogromnych pokładów cierpliwości, ale także odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Szeroki wybór asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi dotykają do siodła, dzięki czemu zmniejszają ryzyko otarć naskórka. Prawidłowo wykonane spodnie bryczesy powinny być elastyczne i obcisłe, a jednocześnie nie krępować ruchów i pozwalać na wygodną jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy uszyte z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym dżokej będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak kupić najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich warto upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wykonywany z silikonu, skóry ekologicznej bądź innych materiałów gwarantujących porządną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, który obejmuje też uda i łydki, bądź kolanowy. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one mieć warstwę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które gwarantują komfort cieplny w czasie jazdy. Nie bez znaczenia są również walory użytkowe – liczne kieszonki i rozciągliwe zakończenia nogawek.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]