Blachy na dach – odporne na korozję i wgniecenia

Branża budowlana Robienie zakupów

Dowiedz się więcej o nowoczesnych blachodachówkach.

Blachy dachowe to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Nie ulega wątpliwości, że znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich doskonały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blachodachówka to też bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (jednorodzinnych i wielorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby wykonane z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najistotniejsze, naprawdę silne.

Blacha na dach – cechy i zalety

Blacha na dach wytwarzana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się wieloma zaletami. Wśród nich najważniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i związana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, a także wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Należycie dobrane warstwy lakiernicze są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, że utrzymują one swoją estetykę nawet po latach od założenia. Żeby jednak cieszyć się tymi walorami, blachy na dach rekomenduje się kupować w wypróbowanych sklepach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy na dach – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha dachowa, ze względu na niską wagę, znajduje szerokie zastosowanie przy renowacjach starych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i dość tania – oraz przy wznoszeniu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o sporym nachyleniu.

Nasze dane:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08