toczek jeździecki, kaski jeździeckie, toczek do jazdy konnej

Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Robienie zakupów Sport i rekreacja

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportu, w których zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, ze względu sporą prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest w szczególności głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jeździectwa można nabyć 2 rodzaje ochrony na głowę – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co wybrać?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest z reguły wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednak tak dobrej protekcji jak kask, dlatego polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i posiada atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejszą kwestią przy doborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować odpowiednimi certyfikatami, a także umożliwiać regulację rozmiaru lub być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask nie należy także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszym mieście nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]