domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Ochrona zdrowia Robienie zakupów

Presoterapia to forma masażu, której rolą jest poprawienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów okrężnych oraz pompujących, których siłę i częstotliwość terapeuta przystosowuje indywidualnie do punktu ucisku oraz kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do presoterapii – pobudzenie przepływu limfy

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów chętnie używane są aparaty do drenażu limfatycznego, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy podzielone na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród mankiet uciska kończynę, pobudzając w ten sposób cyrkulację limfy. Jest multum powodów do zastosowania zabiegu drenażu limfatycznego. To m.in. zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania czy jako wsparcie w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się również niezwykle popularna w świecie sportu, najczęściej jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego

Wiele opcji użycia urządzeń do presoterapii przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tych aparatów. Dziś osoby na co dzień korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w domu, dzięki innowacyjnym aparatom Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu limfatycznego tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest zabieg masażu. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, w związku z tym bez przeszkód można zabrać je na wyjazd, np. na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być obowiązkowo skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, gdyż występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. choroba nowotworowa bądź zakrzepica, które wskazane jest uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]