Antena naziemna – cechy typowe i elementy istotne

Robienie zakupów

Więcej o antenie DVB T.

W zdecydowanej większości domostw dostrzec można telewizor. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie życia bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się niepotrzebnym przedmiotem, należy zainwestować też w wysokiej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w wielu okolicznościach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest dziś niezwykle szeroki. W sprzedaży znajdują się anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, a także siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne aktualnie w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim prostotą instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w dłoni przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które dzisiaj proponują nam producenci, cechują się też niezwykłą wytrzymałością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na świetnym poziomie przez bardzo długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co trzeba brać pod uwagę przy jej wyborze?

Ogromna oferta anten naziemnych sprawiła, że trzeba mocno przemyśleć wybór anteny, którą chcemy zakupić. Warto wiedzieć, że pod uwagę należy brać mnóstwo uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników można błyskawicznie wyszukać w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się zawsze ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Ogromne znaczenie ma też to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]