Filmowanie z powietrza a promocja biznesu

Promocja i reklama Usługi

Zdjęcia z lotu ptaka są bez wątpienia ozdobą każdego filmu. Nieważne, czy rejestrowane są tereny nad rzekami albo jeziorami, siatka ulic miast czy może las, z powietrza wyglądają na ogół znacznie bardziej spektakularnie niż z z poziomu horyzontu. Nie powinno więc dziwić, iż filmowanie z powietrza jest chętnie stosowane przez operatorów różnych obrazów filmowych – zarówno tych komercyjnych, jak i niezależnych. Do niedawna ich sfilmowanie było niezwykle problematyczne i kosztowne – wiązało się z użyciem stosownego sprzętu oraz koniecznością wydzierżawienia śmigłowca lub samolotu. Obecnie jednakże filmowanie z powietrza jest dużo tańsze i mniej skomplikowane pod kątem logistyki – używa się w tym celu drona. Co powinniśmy wiedzieć poszukując profesjonalisty, który zrealizuje dla nas takie filmy? Czemu warto zdecydować się na takie filmy?

Co wypromujesz za pomocą filmowania z powietrza?

Filmowanie z powietrza to technika, którą powszechnie można wykorzystać w przeróżnych projektach reklamowych. Znakomicie spełnia swoje zadanie w filmach promocyjnych. Nie ma tu znaczenia to, czy idzie o kilkuminutowe spoty, czy też dłuższe, kilkunastominutowe obrazy. Zdjęcia z powietrza mogą tworzyć większa część klipu (a w niektórych sytuacjach nawet jego całość) albo też być jego urozmaiceniem. Filmy z tego rodzaju zdjęciami można wykorzystać do promowania rozmaitych sektorów biznesu – zarówno sporych przedsięwzięć, jak i mniejszych inicjatyw. Znakomicie zdają egzamin też w promowaniu działalności organizacji zajmujących się ochroną przyrody bądź samorządów (przede wszystkim, jeśli chodzi o produkcje adresowane do turystów i informujące o rozbudowie infrastruktury). Filmowanie z powietrza to także świetny sposób na to, żeby zaprezentować skalę i stopień zaawansowania różnorodnych inwestycji – na przykład drogowych, budowlanych bądź przemysłowych.

Do filmowania z powietrza szukaj wykwalifikowanego operatora z certyfikatem UAVO

To, jak będą wyglądały spoty z zdjęciami z drona zależy w znacznej mierze od zręczności operatora urządzenia. Dużo odnośnie jego doświadczenia, a także klasy drona i znajdującej się w nim kamery, powiedzą nam klipy, które ta firma do tej pory zrealizowała – zazwyczaj mamy możliwość obejrzeć je w portfolio na stronie www. Sterujący sprzętem rejestrującym musi dysponować też świadectwem kwalifikacji operatora drona (UAVO), potwierdzającym jego zdolności i upoważniającym do legalnego prowadzania lotów komercyjnych VLOS (w zasięgu wzroku) i BVLOS (czyli poza zasięgiem wzroku).