Eko gadżety i odzież reklamowa

Promocja i reklama

W przeciągu ostatnich lat temat ekologii przeobraził się w jedną z kluczowych spraw, roztrząsanych w debacie publicznej. Potrzeba zmiany naszego zachowania dotyczącego odpowiedzialnego stosowania zasobów Ziemi, stopniowo przenika do każdej dziedziny życia, także do świata reklamy. Dzisiaj zarówno małe przedsiębiorstwa, jak i duże spółki, dążą do tego, aby być eco-friendly. Swoje zaangażowanie w ochronę otaczającego nas świata mogą one pokazać klientom w różnorodny sposób, również poprzez wykorzystanie w akcjach marketingowych ekologicznych gadżetów.

Ekologiczne gadżety reklamowe – z tekstyliów naturalnych i nie tylko

Ekologiczne gadżety to artykuły promocyjne, ale wykonane z materiałów przetworzonych bądź szybko degradowalnych. Są to też gadżety z tkanin bez dodatków tworzyw syntetycznych, które można stosować na co dzień i których właściciel nieprędko się pozbędzie. Powoduje to, iż ich stosowanie w nikłym stopniu wyrządza szkodę naturze. Do grupy eko gadżetów promocyjnych kwalifikuje się również te artykuły, które wytworzone są z polipropylenu (PP). Pomimo, że jest to polimer, bez trudu poddaje się on recyklingowi, natomiast kiedy już nie jest to możliwe, w czasie jego rozkładu nie wytwarzają się szkodliwe gazy.

Eko gadżety reklamowe – co proponują hurtownie?

Można przypuszczać, iż w ofercie producentów rzadko natrafia się rozległy wybór ekologicznych gadżetów. To błędne myślenie. Już sam asortyment odzieży promocyjnej jest ogromny – nadruki zleca się na t-shirtach z bawełny, w rozmaitych krojach (męskich, damskich oraz dziecięcych), jak również w wielu kolorach. Grafiki reklamowe nanoszone są na jutowe lub bawełniane torby, dostępne w formie popularnych toreb na zakupy, ale również np. workowych plecaków. Inne popularne gadżety tego typu to rzecz jasna długopisy, które wytwarza się ze zrolowanego papieru albo z bambusa, papierowe kubki na napoje, saszetki, a także eko puszki z biodegradowalnego polilaktydu.