Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce

Podróżowanie

Odwiedź narowery.visitmalopolska.pl/. Znajdź najładniejsze trasy rowerowe w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu wyraźne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca warto odwiedzić? Opisujemy interesujące, legendarne oraz nieznane, ale na pewno najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest dużo – w wielu z nich spotykamy tłumy, jednak czy znasz te mniej popularne oraz nowe miejsca w Małopolsce, jakie warto zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją kompletnie nieznaną, jednak jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go zwłaszcza amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Aczkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudny pejzaż – przy właściwej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej legendarne atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z w największym stopniu intrygujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najodpowiedniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, ale godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezmiernie tajemniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Przyciągające atrakcje w Małopolsce / Śliczne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, interesujące miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, inaczej wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Turyści właściwie tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie jedynie amatorów, ale też uznanych alpinistów i himalaistów.