Dla kogo skitury? O terenowej jeździe na nartach

Podróżowanie

Skitury - zobacz aktualną ofertę.

Gros turystów wybierających się w góry zimą, udaje się tam przeważnie wyłącznie po to, by oddać się szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Jednakże nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Ci, którzy pragną przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz uczestniczyć w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Trudne, lecz przynoszące sporo satysfakcji skitury

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już trywialnego odpoczynku w góralskim domku z drewna i okazjonalnego zjazdu z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, decydują się na doświadczanie ich uroków podczas dość wyczerpujących, jednak nadzwyczaj satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże przeznaczona tylko dla obytych w górach narciarzy, którzy poznali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą też jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Przemieszczanie się daleko od przygotowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Wymaga również posiadania lekkich nart oraz butów.

Gdzie jeździ się na skitury?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie ulubionymi destynacjami pasjonatów skitur są bez wątpienia włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie doskonale dadzą sobie radę również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni wyłącznie do skitur organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można przebyć łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują kapitalne warunki do wypraw tego rodzaju. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność wejścia na szczyt Jabal Toubkal leżący na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego typu eskapadzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z tras będzie adekwatna do zdobytych przez nie umiejętności narciarskich, mogą szukać w tym obszarze pomocy organizatora skitur i jego instruktorów.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]