Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Ochrona zdrowia Urządzanie mieszkania

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie orzeźwienia wywołują jony ujemne, które powstają się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a także uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, łagodzą przykre zapachy oraz mają pomyślny wpływ na nasze samopoczucie i otoczenie.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja zachodzi w rezultacie wyładowania elektrycznego, wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła lub wpływu intensywnego pola magnetycznego. Dzisiaj większość z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, jak ekrany, drukarki czy komputery, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Dobre jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, wytwarzają się poprzez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach silnie uprzemysłowionych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego żeby znowu odczuć czystą i rześką atmosferę w mieszkaniu, warto użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać szkodliwe wirusy i mikroorganizmy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym papierosowy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej odprężyć się i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie permanentnego osłabienia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w urzędach, szpitalach, placówkach oświaty czy biurach, a więc wszędzie tam, gdzie istotne jest skupienie się na realizowanych zadaniach.