Vitberg – Pracownia Wibroterapii w Krakowie rozpoczyna działanie

Ochrona zdrowia

Zainteresowany marką Vitberg? Zajrzyj tutaj

W 2018 r. na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Przedsięwzięcie zainicjowano przy współudziale nowosądeckiej firmy Vitberg.

Zajęcia dydaktyczne oraz badania z aparatami firmy Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała w celu prowadzenia badań naukowych nad wpływem wibroterapii na organizm ludzki. Będą się w niej również odbywać zajęcia dla studentów uczelni z zakresu kosmetologii, fizykoterapii i odnowy psychosomatycznej. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które zaopatrzona została pracownia, będą służyć także do regeneracji sportowców. Popularność krakowskiej pracowni przyczyniła się do tego, że aparaty Vitberg zaczęły testować AWF-y w Warszawie i w Gdańsku.

Do jakich badań przyczynią się urządzenia marki Vitberg?

W najbliższych latach rezultaty badań mogą pomóc w doskonaleniu terapii pacjentów czy optymalizacji treningów sportowców. Zapewne w Pracowni Wibroterapii będą prowadzone badania z zakresu biochemii i fizjologii. Analizie poddane będzie oddziaływanie terapii wibracjami na stany zapalne stawów i mikrokrążenie. Rezultaty badań będą porównywane z wynikami laboratoriów z różnych stron świata.

Nasze dane:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]