Terapia wiązką podczerwieni – lasery wysokoenergetyczne

Ochrona zdrowia

Jeśli chcesz kupić lasery wysokoenergetyczne, zobacz tutaj.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika, która wykorzystuje silnie zogniskowaną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, jak również usprawnia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta technika leczenia jest coraz szerzej stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go używamy?

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do leczenia prawie każdej części ciała. Nierzadko jest wykorzystywany przez personel opiekujący się sportowcami – doskonale nada się jako środek zmniejszający uczucie bólu po treningach i leczący skutki kontuzji takich jak: achillodynia, naderwania ścięgien czy skręcenia stawów. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest również używany m.in. w leczeniu haluksów, dyskopatii szyjnej, lumbago oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być również przydatny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różną budowę i, w rezultacie tego, odmienny sposób emisji lasera. Rozróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe wysyłające światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Nasze dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]