Poszerz swoje wiadomości o leczeniu presbiopii.
Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z często występujących procesów wynikających ze starości. Jej symptomem jest pogarszanie się widzenia w bliży, co tak naprawdę przeszkadza w czytaniu czasopism, użyciu laptopa i smartfona, rozwiązywaniu krzyżówek oraz wykonywaniu wielu innych aktywności. Presbiopia jest wynikiem zaburzenia zdolności akomodacji oka albo jej zupełnej utraty. Metodą na poradzenie sobie z tym problemem może być przepisanie okularów, niemniej jednak powoduje to pewne trudności. Szkła do bliży zakłócają dostrzeganie dali, okulary progresywne są na ogół drogie, a modele dwuogniskowe nie zawsze są komfortowe. Idealnym rozwiązaniem może być tym samym zlikwidowanie presbiopii podczas zabiegu.
Korekcja starczowzroczności. Czemu jest konieczna?
Jak już nadmieniliśmy, leczenie presbiopii umożliwia ustrzeżenie się szeregu przeszkód przy podejmowaniu się powszednich, najprostszych aktywności. Ludzie cierpiące na to schorzenie (trzeba zaznaczyć, że w niektórych przypadkach pierwsze oznaki starczowzroczności pojawiają się zaraz ukończeniu 40 roku życia) mają trudności z czytaniem lub korzystaniem z telefonu, a także robieniem zakupów (właściwie uniemożliwia odczytanie ceny towaru) bądź podróżami komunikacją publiczną (trudności z korzystaniem z rozkładów jazdy). W dodatku, w przeciwieństwie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest równoważona przez możliwość lepszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie okularów bywa dla chorego uciążliwe. Nie należy także zapominać, że wada ta się nieustająco pogłębia, a każde kolejne 2 lata lata przynoszą przeważnie pogorszenie widzenia w przybliżeniu o 0,25 dioptrii.
Korekcja starczowzroczności – usunięcie wady w toku jednego zabiegu
Poza korekcją z użyciem okularów, rekomendowane jest również leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę stosowania szkieł korekcyjnych. Techniki jak np. PRESBYMAX® są również rozwiązaniem, aby w czasie pojedynczego zabiegu całkiem wyeliminować wadę w obu oczach.
Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]