Przebieg leczenia kanałowego

Ochrona zdrowia Usługi

Zapalenie miazgi, zaawansowana próchnica, martwica, złamanie zęba bądź konieczność przygotowania korzenia do protezownia – te kazusy łączy fakt, że zwykle w ich wypadku leczenie kanałowe. Choć nazwa ta u większości pacjentów wywołuje dreszcze, w rzeczywistości nie powinniśmy się bać tego rodzaju terapii. Obecnie stomatologia posługuje się nowoczesnym wyposażeniem i skutecznymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie nawet sporych ubytków nie będzie skutkowało odczuwaniem bólu.

Leczenie kanałowe – etapy

Wstępny etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i usunięcie z niego zmienionej chorobowo miazgi. Składa się ona z nerwu oraz naczyń krwionośnych, zatem leczenie kanałowe wymaga użycia skutecznego środka znieczulającego. W następnej kolejności wykonuje się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to napełnienie kanału zęba materiałem kompozytowym, metalem szlachetnym, cementem szkło-jonomerowym albo ceramiką.

Znajdź dobrego stomatologa do przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z bardziej skomplikowanych zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Powinno się więc wybrać dobrego dentystę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, iż zabieg będzie udany są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu emitującego obraz do monitora. Umożliwia to lekarzowi wprawne oczyszczenie, a następnie dokładne wypełnienie kanału, co spowoduje, że dalsze zabiegi nie będą już potrzebne.