Najlepsze metody wybielania zębów

Ochrona zdrowia

Zdrowe i perłowe zęby to marzenie każdego. Niestety mnóstwo negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i sprawia, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Jakie metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – odzyskaj zachwycający uśmiech

Czyszczenie zębów po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (lakiery, soda oczyszczona, pasty), nie zapewniają długotrwałych efektów. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom naturalny kolor. Jakie zabiegi są teraz najbardziej popularne? Lekarze szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje satysfakcjonujące rezultaty już po trzech sesjach. Światło emitowane przez lampę jest zupełnie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – etapy naświetlania lampą BEYOND

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba zobaczyć czy w uzębieniu nie ma ubytków. Potem za pomocą specjalnego szablonu ustala się barwę zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważny jest także dobór właściwego PH żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba minimalizując przebarwienia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o 14 tonów, rezultaty są zatem niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej ok. 7 dni. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.