Na czym polega endodoncja mikroskopowa?

Ochrona zdrowia

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest przyjemnym zagadnieniem. Obecnie natomiast, stosując nowoczesne sprzęty i – przede wszystkim – skuteczne leki znieczulające, lekarze mogą zagwarantować nam, że zabiegi będą całkowicie bezbolesne. Leczenie kanałowe jest wskazane zawsze, jeśli pojawi się zapalenie miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu ultracienkich sprzętów, przez co lekarz może dotrzeć do głęboko położonych tkanek zęba. Dobrze przy tym wiedzieć, że w leczeniu kanałowym używa się także innych, często naprawdę złożonych technologicznie narzędzi. Których?

Leczenie kanałowe – sprzęt

Oprócz sprzętów ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę ważne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba przesyłają do monitora przed oczami stomatologa, ograniczając prawie do zera ryzyko wszelkiego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym istotne będzie również sprawdzenie długości kanałów. Wypracowanie sporej dokładności umożliwiają specjalistyczne urządzenia elektroniczne – endometry. Oprócz tego lekarze wykorzystują także odpowiednie narzędzia, jakie pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a przez to znaczne przyspieszenie wizyty oraz polepszenie samopoczucia leczonego.

Bezpłatne leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe warto wiedzieć, że nie zawsze jest ono fundowane przez fundusz zdrowia. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest pacjentom poniżej 18 roku życia. Inni nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów przednich – siekaczy oraz kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych jest zaś w pełni płatne. Jeśli będzie ono niezbędne, powinniśmy udać się do stomatologa dysponującego nowoczesnymi narzędziami oraz wcześniej sprawdzić, co o leczeniu u niego poprzedni pacjenci piszą w internecie.