Mikropigmentacja skóry głowy – sposób na zakamuflowanie łysiny

Ochrona zdrowia Usługi

Jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta tatuażu włosów, skieruj się na https://tinyurl.com/y3e4lows.

Łysienie spowodowane jest licznymi czynnikami i może ujawnić się na przeróżnych sferach ciała. Jednak kiedy utrata włosów dotyka głowy, czyli miejsca które zawsze pozostaje widoczne i które nie da się łatwo skryć przed spojrzeniem osób trzecich, może to obniżyć samoocenę i negatywnie wpłynąć na samopoczucie.

Efektem jakich zachowań może być wypadanie włosów?

Włosy tracimy regularnie. Każdego dnia wypada ich przeciętnie około sto sztuk i jest to liczba, na którą prawdopodobnie nie zwracamy uwagi. Wiele czynników może natomiast zauważalnie nasilić proces utraty włosów. Utrata włosów może mieć podłoże medyczne, jak np. łysienie plackowate lub androgenowe, jakkolwiek jednakowo istotny wpływ na jego intensyfikację mają nasze własne przyzwyczajenia. Łysienie bywa rezultatem niezdrowej diety, niepoprawnie albo zbyt często przeprowadzonych zabiegów farbowania albo rozjaśniania włosów oraz nieodpowiednia ich pielęgnacja. Istotny wpływ na nasze włosy ma również napięcie, jaki odczuwamy z różnych przyczyn. Stres powoduje psychogenne wypadanie włosów, a w wielu przypadkach prowadzi wręcz do tego, iż osoba mimowolnie sama skubie włosy z podbródka lub głowy i w rezultacie trwale uszkadza ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry – alternatywa dla przeszczepu włosów

Przeszczep umożliwia odtworzenie włosów po kompletnym ich wypadnięciu, a także leczenie rzadkich włosów. Zabieg ten niestety pociąga za sobą spore koszty i nie każdy może ponieść taki wydatek. Lecz jest alternatywa – „tatuaż” włosów, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. To zabieg mikropigmentacji medycznej, który polega na maskowaniu skutków łysienia przez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry barwnika, który wygląda jak odrośnięte włosy. W ten sposób na całkiem łysej skórze głowy osiąga się efekt bardzo krótkiej fryzury, a przy przerzedzonych włosach – efekt gęstszej czupryny. Fakt, iż skóra jest zabarwiona jest praktycznie niedostrzegalny i jest to możliwe do wykrycia zwykle jeśli dotknie się skóry. Wypada zaznaczyć, iż mikropigmentacja skóry głowy nie jest zabiegiem leczniczym i nie doprowadzi do odrośnięcia włosów. Z kolei barwnik wraz z regeneracją skóry stopniowo blednie i zwykle po 12 miesiącach potrzebne jest ponowne wykonanie zabiegu.

Nasze dane:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]