Kursy pierwszej pomocy

Ochrona zdrowia

W naszym kraju co roku traci życie parę tysięcy osób wyłącznie z tego powodu, że obserwatorzy wypadku nie potrafią udzielić pierwszej pomocy zanim przybędzie pogotowie ratunkowe. Reakcją na te przerażające dane są coraz częściej pojawiające się oferty szkoleń z pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności niezbędne do dobrego reagowania w momencie zagrożenia zdrowia.

Kursy pierwszej pomocy – w jakiej formie?

Część kursów pierwszej pomocy odbywa się z wykorzystaniem e-learningu. Zajęcia przez Internet pozwolą oszczędzić czas i pieniądze, jednak nauka jest bardziej teoretyczna. Zajęcia bezpośrednie wykorzystują specjalistyczny sprzęt do prowadzenia symulacji z pierwszej pomocy – mają wymiar praktyczny.

Kursy pierwszej pomocy – z jakich części się składają?

Tematy, jakie pojawią się w czasie kursu, są uzależnione od uzgodnień organizatorów z uczestnikami szkoleń. Na pewno, muszą się w nim pojawić następujące elementy: zabezpieczenie miejsca wypadku, a także ewakuacja z zagrożonego miejsca. W części interaktywnej powinniśmy nauczyć się, jak usunąć ciało obce z dróg oddechowych, tamować krwotoki oraz jakie działania powziąć, w przypadku zasłabnięć czy zatruć detergentami.