Klinika okulistyczna – uzyskaj pomoc optometrysty

Ochrona zdrowia

Tu otrzymasz szczegółowe wiadomości dotyczące korekty wzroku Kraków.

Dobry wzrok zapewnia pełny komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga skorygować uciążliwe i często groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – zaufaj wprawnemu optometryście

Zaledwie dekadę temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do dobierania okularów czy też soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednak innowacyjne metody korekcji pozwalające na leczenie dalekowzroczności, krótkowzroczności, presbiopii, jak również wielu rzadszych schorzeń. Niezmiernie popularna stała się laserowa operacja wzroku cechująca się ogromną skutecznością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz nieinwazyjnym, a pacjent prędko powraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której pracuje doświadczony personel, specjalizujący się w nowoczesnych metodach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta postawi diagnozę, dopasuje najlepszą metodę leczenia i wyeliminuje wadę wzroku. Lekarze działający w klinice okulistycznej korzystają z najnowocześniejszego ekwipunku diagnostycznego, więc są w stanie rozpoznać nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Centrum oka – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się też terapią innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego leczenia polegają m.in. na kształtowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest badaniem niezbędnym w diagnozowaniu stanów zapalnych, glaukomy, a także pozostałych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się też mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją katarakty. Korygowanie wzroku to naturalnie nie wszystko – specjaliści okuliści poradzić sobie także z innymi problemami, jak np. ciałami obcymi w gałce ocznej lub likwidacją kaszaków.

Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]