Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Ochrona zdrowia Usługi

Nie każde choroby zębów można wyleczyć tradycyjnymi metodami. Kiedy okazują się one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem jest zwykle któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego należy wybrać się na przykład w razie uszkodzonych kości, znacznych uszkodzeń uzębienia, konieczności wykonania sztucznych zębów lub mostów i schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego typu guzów lub narośli. Jakie techniki bywają zatem wykorzystywane w czasie leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza wybrać się, aby leczenie było były komfortowe, a nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Niewątpliwie najczęściej przeprowadzanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem okazują się ekstrakcje zębów – także tych znacznie zniszczonych, wymagających otwarcia tkanek i dłutowania. W razie sporych uszkodzeń lub pacjentów po złamaniach konieczne okazuje się czasem odbudowanie kości – to też należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także terapią różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej guzów czy narośli – a także odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak łatwo stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych problemów. Dobrze zatem napisać kilka słów o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog i czym kierować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze będzie na pewno to, by wykorzystywał on tylko innowacyjne urządzenia i, co najistotniejsze, leki znieczulające. Spore znaczenie ma też atmosfera w gabinecie i podejście dentysty do pacjentów – sporo powiedzą nam o nim komentarze dotychczasowych klientów, które znajdziemy między innymi w internecie bądź wśród znajomych.