Implantologia. Ratunek w problemach z zębami

Ochrona zdrowia Usługi

Dawniej osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, skazane były na to, żeby korzystać z protez. Nie było to oczywiście dobre wyjście, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie będzie bardzo wygodne. Dlatego tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są zdecydowanie bardziej komfortowe, ale też posiadają sporo innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie trwałych efektów, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto zatem napisać kilka zdań na temat tego, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębowych, które typy są stosowane przez dentystów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wykona nam implanty zębów.

Nowoczesne metody implantologii

Współcześnie implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm oraz trochę mniejsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczące skrócenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie notuje żadnych dolegliwości już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu musi wykorzystywać chłodne kompresy, a bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się gorących dań, napojów zawierających alkohol oraz papierosów. Ważne będzie też stosowanie specjalnych płukanek, które likwidują opuchliznę i ból.

Efektywna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na komfort życia pacjentów – dlatego tak ważne okazuje się to, by znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak więc ustrzec się przykrych pomyłek oraz trudności zdrowotnych? Dobrze postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem i korzystnymi komentarzami poprzednich klientów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na istotne informacje.