Dom bez pyłu, dymu oraz wirusów – o oczyszczaczach powietrza

Ochrona zdrowia Urządzanie mieszkania

Polacy powoli zdają sobie sprawę z tego, jakże ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: kurz, sadzę, spaliny pojazdów, pyły zawieszone PM2.5 czy bakterie i wirusy. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy mieszkaniu?

Jak duża jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

Aktualnie najodpowiedniejszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając najmniejszą wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą wyłapane w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie 100% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może być jeszcze efektywniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny stopień filtracji. Wyłapują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikronów, co eliminuje sadzę, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i szybko usuwa również wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, natomiast jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są łatwe w użyciu i energooszczędne.