Czym różnią się od siebie metody laserowej korekcji wad wzroku?

Ochrona zdrowia

Na voigtklinikaoka.pl odnajdziesz więcej szczegółów o zabiegu femtoLasik.

Laserowa korekta wzroku to aktualnie najpopularniejsza forma korekcji krótkowzroczności, nadwzroczności, presbiopii oraz astygmatyzmu, aczkolwiek mało osób jest świadomym tego, że zabiegi te są wykonywane przy pomocy różnorodnych technik.

Zabieg FemtoLASIK – bezinwazyjna, bezpieczna, a jednocześnie bezbolesna technika korekty wzroku

Zabieg FemtoLASIK (zwany także All-Laser-LASIK) to bezbolesna, bardzo bezpieczna oraz bezinwazyjna technika korekcji takich wad jak nadwzroczność (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii), miopia (do -10 dioptrii) i niekiedy presbiopia. Sam zabieg nie trwa długo – doświadczony optometrysta jest w stanie zakończyć go w kwadrans. Zaletą tej metody jest to, że pacjentom nadzwyczaj szybko wraca ostrość wzroku – w zasadzie w ciągu dnia po zabiegu może wznowić swoje codzienne zadania. Zabieg przeprowadza się w 2 etapach i przeciwnie do metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się przy użyciu mechanicznego ostrza. W trakcie zabiegu FemtoLASIK w pierwszej kolejności za pomocą lasera femtosekundowego rozdziela się płatek rogówki o grubości ok 0,1 milimetra, a w drugiej fazie ma miejsce kształtowanie rogówki laserem excimerowym.

FemtoLASIK Topoguided jest tymczasem pewnym wariantem metody FemtoLASIK, gdzie działanie lasera excimerowego jest indywidualne dla każdego pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu tworzy się mapę rogówki i na jej bazie rozplanowuje się wszystkie ruchy wiązki laserowej. Ten typ zabiegu przeprowadza się u pacjentów z astygmatyzmem i hyperopią, których układ optyczny charakteryzuje się nieszablonowym kształtem.

Metody EBK i LASEK

Rzadziej wykorzystywane sposoby korekcji wzroku to przykładowo:
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej z rogówki usuwany jest nabłonek (ulega on po pewnym czasie naturalnej odbudowie), a następnie kształtuje się rogówkę za pomocą lasera excimerowego. EBK zwana jest metodą powierzchniową, ponieważ laser nie dochodzi w głębsze warstwy rogówki. Zabieg ten można jednak zastosować wyłącznie do korekcji mniejszych wad wzroku.
LASEK – wykonywany jest u pacjentów, u których z przeróżnych względów nie można zastosować zabiegu FemtoLASIK. W tej metodzie korekcji wzroku płatek nabłonka rogówki ściągany jest alkoholem, a nie laserem.

Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]