Czy dożylne wlewy z witaminy C działają?

Ochrona zdrowia Usługi

Kwas askorbinowy to niesamowicie cenny pierwiastek, który aktywnie przyczynia się do leczenia chorób i poprawienia ogólnej odporności organizmu. Zalecany jest przede wszystkim w czasie zwiększonej zachorowalności na grypę. Od połowy XX wieku witaminę C używa się w dodatkowy sposób – przy bardzo ostrych chorobach. Zweryfikujmy więc czym są dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je stosuje.

Dożylne wlewy witaminy C – alternatywna kuracja

Witamina C jest mikroelementem warunkującym właściwe funkcjonowanie organizmu człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z jedzenia), ponieważ inaczej nie potrafimy jej wyprodukować. Nowoczesna medycyna od lat bada wpływ witaminy C na leczenie niebezpiecznych chorób – chorób pokleszczowych, niewydolności serca oraz mnóstwa innych. Medycyna bada szczególnie oddziaływanie witaminy C na unicestwienie komórek nowotworowych – niektóre badania starają się wykazać, że zastosowanie alternatywnego leczenia może zapewnić dużo lepsze skutki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na wprowadzeniu dużych porcji tego mikroelementu do ustroju. Dawki sięgają nawet 10 gramów, jest to więc bardzo mocne stężenie, które może pomóc zwalczyć wiele poważnych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – dopełnienie klasycznych metod leczenia

Metoda podawania witaminy C, czyli podanie dożylne, zmniejsza możliwość powstania działań niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku zwykłych metod (np. tabletek). Dzięki temu choroby serca mogą przejść fazę remisji, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony, a więc rezultaty mogą być znakomite. To specjalista decyduje o kierunku terapii i ustala stężenie, ale żeby zobaczyć ostateczne efekty, leczenie musi trwać około miesiąca.