Badania psychologiczne dla operatorów

Ochrona zdrowia

Kliknij w to miejsce, aby zamówić badania operatorów Kęty

Są potrzebne do tego, by sprawdzić, czy określona osoba może podjąć pracę jako kierowca wózka lub innej maszyny. Choć sporo kandydatów się ich boi, jeśli nie dręczą nas problemy psychiatryczne, ich przejście nie powinno przyprawić nam znaczących problemów. Jak zatem wyglądają badania operatorów urządzeń? Na co należy się przygotować?

Początek badania operatorów

Na początku badania kandydat otrzymuje przygotowany przez psychologa formularz. Ma w nim rozwiązać zadania dotyczące działania w rozmaitych, szczególnie ekstremalnych przypadkach. Po sprawdzeniu formularza potencjalnego kierowcy, prowadzący będzie mógł określić, jak sprawnie reaguje na stres oraz zbadać jego sprawność intelektualną i umiejętności społeczne. Zawartość ankiety zależy od tego, jaki zawód wybrał ubiegający się o uprawnienia. Ten etap badania operatorów zwykle powoduje ogromny niepokój, ale jej zaliczenie nie jest problemem.

Następna część badania operatorów

Druga część badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem specjalnie opracowanych aparatów. Poszczególne zadania sprawdzają takie cechy jak refleks oraz podejmowanie wyborów w trudnych przypadkach. Warto pamiętać, że czasem ten element badań może nie być przeprowadzony. Tak będzie, kiedy kandydat w rozmowie przyzna się do złego samopoczucia lub test wykaże, że przed wizytą w poradni wypił alkohol. Badanie może zostać wtedy przełożone albo – jeśli przyczyną jest alkohol – nawet odwołane.

Nasze dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]