Aparaty do ultradźwięków – typu i zastosowanie

Ochrona zdrowia

Jeśli szukasz aparatu ultradźwiękowego, zobacz tutaj

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci często wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, bo właściwie aplikowane ultradźwięki wywierają pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a generowane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do zmniejszania napięcia mięśniowego, poprawy przepływu limfy oraz uśmierzania bólu. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu właściwego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – sposób działania?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, bazuje na 2 rodzajach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, wiązadeł, ścięgien czy stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają zbawienny wpływ na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Istnieją 2 typy aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie idealnym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów albo podejmujących ich w wielu gabinetach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje dużą ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z NFZ – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Nasze dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]