Przydatne tabliczki informacyjne

Ochrona i bezpieczeństwo

Chcesz kupić tabliczki informacyjne? Zobacz tutaj

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty normatywne dotyczące bezpieczeństwa. Z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi, ale dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, wzrasta również nasze bezpieczeństwo. Zobaczmy w takim razie w jakich miejscach możemy zobaczyć tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak istotne.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to szczególnie te, które ulokowano na budynkach, takich jak bloki, obiekty użyteczności publicznej, przedszkola, biura. Sprawiają, że szybko znajdziemy właściwe miejsce. Trzeba jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane tylko na zewnątrz bloków, bo bardzo często można je też dostrzec w pomieszczeniach. To wielki zespół tabliczek, które z reguły poprawiają bezpieczeństwo i mówią o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają znalezienie właściwego pomieszczenia lub urzędnika w ogromnych budynkach – w budynkach samorządów w przedsionku wiszą tabliczki z nazwami wydziałów. Dzięki temu szybko wyszukamy przykładowo sekretarza czy wydział księgowy. Równie istotne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które zlokalizowane są przy drzwiach. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany danych pracownika na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wyodrębniają tzw. palarnie

Tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Pokazują drzwi bezpieczeństwa, wskazują pomieszczenia służbowe, mówią o istotnych telefonach alarmowych. Istnieje powszechny obowiązek korzystania z tabliczek informacyjnych, istnieją też pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich montowania. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z wytrzymałych komponentów (takich jak aluminium), niejednokrotnie są fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Nasze dane:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]