Uniwersalne i przemysłowe filtry powietrza

Klimatyzacja, ogrzewanie, wentylacja

Sprawdź, gdzie kupić filtry hepa h13

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w Polsce nie jest dobra. Pod tym względem nasz kraj utrzymuje się na jednej z najdalszych pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Codziennie słychać kolejne raporty o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i w związku z tym też cały czas poszukiwane są skuteczne metody, pozwalające poradzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, głównie w obiektach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest niezmiernie istotne (przykładowo w szpitalnych salach operacyjnych).

Filtry mini-pleat o klasie filtracji F7 i F9 – do domu i biur

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i stosowane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych instalowanych w obiektach użyteczności publicznej, domach lub biurach znakomicie spełnią swoje zadanie filtry dokładne minipleat, które w zależności od klasy radzą sobie z eliminacją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą też takie zanieczyszczenia, jak spaliny, pyłki roślin lub sierść zwierząt. Wybierając filtry dokładne F7 lub F9 należy sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale też jakość ich produkcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa mają ramę z ocynkowanej stali, która wyróżnia się znaczną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgotność, temperatura) oraz uszkodzenia mechaniczne. Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego chroniony jest standardowo aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtrujący złożony jest w mini plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że filtry te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry F7 i F9 dostępne są w wielu rozmiarach dopasowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – efektywna praca w wymagającym środowisku

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są natomiast filtry o stanowczo wyższej przepustowości, którą umożliwiają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a wytrzymała obudowa, także wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wahania temperatury i wilgoć, co umożliwia sprawną pracę w ekstremalnym środowisku (aż do 80°C). Takie filtry wykorzystywane są tam, gdzie należy spełnić wyśrubowane standardy sterylności powietrza, m.in. w zakładach produkujących żywność.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Nasze dane:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46