Skrzynka telekomunikacyjna – czym się kierować?

Instalacje przemysłowe

Znajdź skrzynkę telekomunikacyjną.

Skrzynki telekomunikacyjne muszą sprostać wielu wymaganiom i być bardzo funkcjonalne. Na rynku wyróżniamy wiele ich rodzajów, których profil musi być dostosowany do zróżnicowanych warunków. Do czego są potrzebne skrzynki telekomunikacyjne i jak powinny być zbudowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – jakie wyróżniamy rodzaje?

Skrzynka telekomunikacyjna musi być wyprodukowana z solidnego metalu i jednocześnie umożliwiać docieranie sygnałów Wi-Fi. W sprzedaży wyróżniamy kilka najważniejszych modeli skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna przeznaczona do używania na powietrzu, która musi wytrzymać ingerencje osób niepowołanych oraz szkodliwe czynniki atmosferyczne. Następna grupa to skrzynka usytuowana wewnątrz nieruchomości, w której mieszczą się ważne przewody – np. światłowody oraz główne przyłącza sprzętów – routery, rozgałęźniki. Komponenty w środku skrzynki możemy zamontować np. na paski rzepowe lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – dedykowane komory

Istotnym składnikiem jest też ochrona przed dostaniem się do szafki osób nieuprawnionych. Wzmocnione zasuwy znakomicie spełniają swoją funkcję. Bezpieczeństwo jest szczególnie istotne w przypadku na dzieci. Pamiętajmy też o uporządkowaniu przewodów – w tym celu służą dedykowane komory. Na rynku znajdziemy wiele modeli szafek – mają one różne rozmiary, co sprawia, że bez problemu dostosujemy je do naszych potrzeb.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]