Gdzie znajdują się instalacje teletechniczne?

Instalacje przemysłowe

Odszukaj specjalistów, którzy sporządzą instalacje teletechniczne

Instalacje teletechniczne sieci telewizji kablowej to kompleksowa infrastruktura posiadająca wiele rozmaitych sprzętów – od podstawowych po zaawansowane technicznie. W Polsce istnieją fachowe firmy, które umożliwiają zaprojektowanie sieci RTV. Zobaczmy jakie usługi proponują i z jakich modułów składają się instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne – kable koncentryczne 75 OHM i transmodulatory

Instalacje teletechniczne obejmują przyrządy takie jak: anteny VHF, zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, mikrowzmacniacze abonenckie, wzmacniacze kaskadowe, węzły optyczne. Na rynku znaleźć można również wzmacniacze szerokopasmowe, kable koncentryczne 75 OHM, urządzenia DVB-S/S2 i systemy PON – GEPON. Urządzenia tego typu zakładane są na osiedlach mieszkaniowych, w hotelach i blokach. Firmy specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się z kolei z reguły planowaniem sieci i produkowaniem poszczególnych modułów. Sieci teletechniczne wymagają wytrzymałych komponentów oraz fachowego montażu – dlatego zalecana jest pomoc fachowców.

Instalacje teletechniczne – Rozporządzenie Ministra Transportu

Istotne jest również, by instalacje teletechniczne spełniały kryteria Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Dlatego konieczna jest opieka techniczna specjalistycznych przedsiębiorstw, które zapewnią stosowne narzędzia i zaoferują najlepsze moduły dobrane do potrzeb danej sieci. Instalacje teletechniczne nierzadko wymagają również serwisowania, a zatem bardzo istotna jest opieka gwarancyjna. Są nią zainteresowani zazwyczaj inwestorzy budowlani.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]