Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Edukacja

Kurs Photoshop - w tym miejscu znajdziesz pełną ofertę.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dziesięcioleci stara się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Zdolność malarstwa tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć pracę w branży filmowej lub gamingowej, bowiem te sektory rozrywki do opracowania koncepcji postaci i świata przedstawionego wykorzystują w głównej mierze profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia mnóstwo początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem niezwłocznie sięga po najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – bezgraniczna wolność dla artystów

Jest sporo programów używanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który pomimo że został opracowany jako oprogramowaniem do obróbki zdjęć, błyskawicznie został podstawowym softwarem game developerów oraz ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak przykładowo Corel Painter, Krita czy ArtRage, w których dzięki wykorzystaniu różnego typu cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych temperą, akwarelami lub farbami olejnymi. Digital painting daje artystom większą wolność – twórca ma możliwość cofnięcia nietrafionych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Kurs digital paintingu online to więcej niż tylko nauka podstawowych funkcji oprogramowania

Na ogół uczenie się digital paintingu przebiega podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Owszem pierwsze kroki można postawić samemu, jednakże aby odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać istotne metody stosowania pędzli oraz wszystkie opcje oprogramowania, radzimy wziąć udział w kursie opracowanym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozmaitych kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie kursy jest szerokie i nie uczą one tylko najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi kontakt z autorem kursu.

Nasze dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]