Czego można nauczyć się na kursach modelowania 3D?

Edukacja

Dowiedz się wszystkiego o modelowaniu 3D.

Świat grafiki bez ustanku przechodzi zmiany i coraz częściej artyści porzucają dotychczasowe metody na rzecz wykonywania swoich prac wyłącznie w formie cyfrowej. Współczesne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko wolność wykonywania ilustracji 2D, ale też modelowania obiektów 3D. Zainicjowanie przygody z modelowaniem 3D nie wiąże się obecnie ogromnymi wydatkami – można bowiem pobrać program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który jednocześnie jest całkiem bezpłatny.

Nauka obsługi Blender 3D samemu może być frustrująca

Korzystania z każdej aplikacji można nauczyć się we własnym zakresie, jednakże proces ten ciągnie się wówczas dłużej i nierzadko jest bardzo frustrujący. Z tego też powodu zapisanie się na kurs modelowania 3D będzie szczególnie pomocne osobom, które dopiero poznają Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami czy dodawanie rozmaitych efektów i tekstur na modelowany obiekt będzie szybsze, jeżeli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego pedagoga. Dydaktyk na bieżąco prowadzi korektę modeli tworzonych przez uczestnika kursu doradzając, które detale należy dopracowac i proponując ku temu stosowne drogi. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, żeby odbywał się on w jak najmniej licznych grupach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność poważana w w branży gier komputerowych i projektowej

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest współcześnie umiejętnością pożądaną i cenioną w szczególności w świecie gier komputerowych, projektowania i filmu. Poznanie oprogramowania Blender 3D otwiera zatem sporo perspektyw zawodowych. W trakcie kursu tworzy się pierwsze zaawansowane dzieła, które później można śmiało dodać do swojego portfolio. Nie oznacza to jednak, iż kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu artyści i amatorzy chcący znaleźć nowe drogi ekspresji bądź rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności.

Nasze dane:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]