Pozew przeciwko bankowi – kredyt we frankach

Branża prawnicza Usługi z zakresu finansów

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują polisolokaty czy też kredyty we frankach . Zakres usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również spłaconych i wypowiedzianych. Ponadto są to również postępowania o unieważnienie umów, zwrot gotówki czy zmniejszenia salda zadłużenia.

Kredyt we frankach – jaką wybrać kancelarię prawną?

Warto zdecydować się przede wszystkim na kancelarię, która prowadziła już sprawy właścicieli kredytów we frankach szwajcarskich. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom i prowadziła spory z bankami, takimi jak mBank, Getin Noble Bank, Bank Millennium oraz Raiffeisen Bank Polska. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe w trakcie wyboru kancelarii prawnej specjalizującej się w kredytach frankowych? Ważne, żeby inicjującym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek innych działań – była skrupulatna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przestudiowania wymagają również inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria powinna służyć merytoryczną wiedzą i wsparciem, a także pomocą w przygotowywaniu rozmaitego typu dokumentów: reklamacji, zawezwania do próby ugodowej, pozwu i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyt we frankach

Prawidłowo przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach szwajcarskich i pragnie go np. przewalutować, powinien poszukać profesjonalnej pomocy w przygotowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn występuje do sądu o uznanie za niewiążące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.