Krakowska Kancelaria – rozwody, separacje, alimenty

Branża prawnicza

Prawo rodzinne jest jeden z głównych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najczęstsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, jednakże mamy ogromne doświadczenie też w prowadzeniu spraw dotyczących władzy rodzicielskiej, macierzyństwa i ojcostwa czy uregulowania kontaktów.

Rozwody, alimenty, separacje – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowy obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od mecenasa nie tylko biegłości w aktach prawnych, ale przede wszystkim właściwego podejścia do Klienta, który powierza nam swoje najbardziej prywatne sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy nastawieni na stały kontakt z Klientem i przeprowadzanie go przez każdy etap sprawy w bezbolesny dla niego sposób. Naszym celem jest dostosowanie się do oczekiwań naszych Klientów zwłaszcza w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – sposób działania kancelarii prawnej

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych zaczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci spotkania twarzą w twarz lub rozmowy telefonicznej albo przez Skype. To wtedy staramy się zgromadzić jak najwięcej informacji dotyczących sprawy, a także poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Kolejne fazy naszej pracy to opracowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem oraz pozostałymi podmiotami, jak np. mediatorzy. W trakcie prowadzenia każdej sprawy dążymy do znalezienia sposobu na zakończenie jej ugodą. Podejście to wynika z faktu, iż większość sytuacji spornych ma swoje źródło w ogromnych emocjach, a prawnik, jako osoba neutralna, nie jest nimi obarczony i ocenia sprawę tylko pod kątem prawnym.