Trwałość i elegancki wygląd – okna drewniane

Branża budowlana

Okna drewniane producent. Dowiedz się więcej na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna wykonane z drewna powszechnie kupowane bywają nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale również na ich odporność. Ten naturalny surowiec daje elegancki wygląd, który zostaje zachowany przez długi czas. Jednakże nie tylko piękno jest wielką zaletą tego typu produktów. Jakie są pozostałe kwestie, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeżeli ich cena jest czasem wyższa niż okien wykonanych z innych surowców?

Okna drewniane – wyjątkowe piękno naturalnego surowca

Każdy fan przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych mających związek z aranżacją domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki tworzy drewno. Można też wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które mogą mieć przeróżny wygląd, kolory czy też rozmaitą fakturę, co stwarza olbrzymie możliwości aranżacyjne i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również niezaprzeczalnie ciepłe, kojarzy się z domową przytulnością, może być zatem doskonałym wyborem do wytwarzania wszelkich elementów aranżacyjnych.

Dodatkowe ważne zalety okien drewnianych

Ten ekologiczny surowiec zapewnia olbrzymie możliwości jeśli chodzi o wykonywanie okien. Mogą one mieć rozmaity wygląd oraz styl. Drewniane ramy można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto poddawać obróbce, tworząc wyjątkowe wzory. Tylko drewno nadaje się do restaurowania zabytkowych budynków, świetnie sprawdza się również w przypadku osób chorujących na alergie. Nie wydziela żadnych toksycznych substancji, a wręcz dobroczynnie wpływa na zdrowie domowników, poprawiając mikroklimat domu. Do tych plusów należy jeszcze dodać to, że znanych jest dużo dobrych sposobów poprawiania trwałości okien z drewna, jak również to, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeśli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, która jest stosunkowo prosta i nie szkodzi ekosystemowi. Wszystko to sprawia, że okna drewniane są lepsze aniżeli okna wykonywane z plastiku czy PCV.

Nasze dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]