Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Branża budowlana

Zamów sklejkę szalunkową Kraków

Deski szalunkowe to istotny moduł instalacji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wykonane z innego materiału, jakkolwiek przeważnie używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc postawić budynki z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki znajdują również zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły używane były deski z litego drewna. Te jednak były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym obecnie stosowana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – na ogół z olchy, topoli lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji stosuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi częstokroć wykorzystywany rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Przedsiębiorstwa budowlane dysponują przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z częściami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę domu lub garażu własnymi siłami, nie ma konieczności zakupu wszystkich części szalunków – można je wynająć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma służy też wynajmem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]