Przydomowe baseny kąpielowe – relaks, sport i dekoracja

Branża budowlana

Baseny kąpielowe znajdziesz na www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z prestiżem, ale jest to także wielka przyjemność, sposób na uprawianie sportu czy odpoczynek. Na basen zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i serwisowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, na przykład do salonów spa bądź obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – wewnętrzne, ogrodowe bądź przydomowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybranie profesjonalnej firmy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym istnieje wielka ilość rodzajów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, świetne dla miłośników pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można postawić na najprostsze rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia też ogród albo halę basenową. Znakomitym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do relaksu, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Takich akcesoriów jest jednak znacznie więcej – pewne zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasze dane:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]