Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – poradnik

Branża budowlana

Fundamenty to najważniejszy element każdego domu. Już na etapie budowy należy zadbać o to, żeby konstrukcja była solidna. Znakomite właściwości posiada izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Zobaczmy zatem przed czym zabezpiecza tego rodzaju izolacja.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – przy nieruchomościach mieszkalnych i komercyjnych

Warunki zewnętrzne intensywnie oddziałują na strukturę budynku. Negatywne następstwa przynosi szczególnie działanie wilgoci, co może prowadzić do wyziębiania konstrukcji. Wilgotne fundamenty sprawiają, że spada współczynnik izolacji cieplnej, a co za tym idzie – wzrastają koszty centralnego ogrzewania. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów stanowi najpopularniejszą odmianą hydroizolacji, która chroni dom przed niszczącym wpływem wilgoci oraz tzw. podciąganiem kapilarnym. Używa się ją zarówno przy nieruchomościach użytkowych, jak i przemysłowych. Konstrukcję osłania się za pomocą rozmaitych rodzajów izolacji. Izolację przeciwwodną stosuje się w skrajnych przypadkach, gdy mamy do czynienia z tzw. wodą naporową. Z kolei o wiele częściej stosowana jest izolacja przeciwwilgociowa, która pomoże ochronić podstawę budynku przed wodą opadową.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – powierz prace fachowcom

Istnieją różne techniki izolacji – na zewnątrz i od wewnątrz. Służą do tego przeróżne materiały budowlane, takie jak tzw. lepiki, zaprawy cementowe, zaprawy asfaltowo-żywiczne lub dyspersje akrylowe. Trzeba podkreślić, że fachowa izolacja przeciwwilgociowa fundamentów opiera się na przygotowaniu osobnych schematów dla newralgicznych części jak przykładowo: narożniki, krawędzie i łączenia ścian. Dlatego prace najlepiej zlecić specjalistom o renomowanej pozycji na rynku – tylko wtedy zyskamy pewność, że nasz budynek jest odpowiednio chroniony przed działaniem wody.