Do czego służą podpory stropowe?

Branża budowlana

Więcej informacji o podporze stropowej.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są stosowane? Dlaczego warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich funkcja

Pośród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy typ stosowany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu cementem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną rolę pełnią też stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala używać ich w wielu sytuacjach. Zwykle w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również części produkowane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się doskonałą jakością, nowatorskimi rozwiązaniami oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory stropowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w niekorzystnych warunkach. W dzisiejszych czasach dużo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]