Krótkie informacje o zapięciach kolczyków

Biżuteria i kosztowności

Sprawdź, gdzie kupić kolczyki srebrne

Kupując kolczyki należy zwrócić uwagę nie tylko na surowiec wykonania, to jak się prezentują czy formę, ale też na zapięcie. Poniżej prezentujemy zwięzły wykaz najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najczęściej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest silne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Takie zapięcie daje ogromny komfort noszenia i często jest używane w biżuterii art deco. Felerem tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy nie postanowili nie przekłuwać uszu. Dziś dość sporadycznie stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo popularny jak tradycyjny bigiel, jakkolwiek łatwiej go zapiąć, ze względu na odchylaną klapkę z tyłu. Często używa się ich przy droższych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu w okresie letnim, gdy nie nakładamy odzieży z wysokim kołnierzem, szalików oraz czapek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w małych, najczęściej złotych kolczykach. Bez trudu się je zakłada i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Tego typu kolczyki stosowane są najchętniej w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma najmniejszą możliwość odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do dokupienia. To tego rodzaju kolczyki panie kupują najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku drobnych kulek oraz cyrkonii.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]